TEAVE KASUTAJATELE1. ÜLDSÄTTED

1.1. SÄTTED JA NENDE KEHTIVUSAEG
Käesolevad tüüptingimused kehtivad internetipoes elkor.ee (edaspidi INTERNETIPOOD) tehtud tellimustele, mis on vormistatud eesti, inglise või vene keeles tellija (edaspidi TARBIJA) ja Lahedate Asjade OÜ (edaspidi MÜÜJA) vahel.

1.2. KAUGLEPING
Kaugleping on TARBIJA ja MÜÜJA või teenuse osutaja vahel sõlmitud kokkulepe, mis põhineb müüja või teenuse osutaja pakkumisel adresseeritud või adresseerimata trükise või tüüpkirja, kataloogi, ajakirjanduses ilmunud tellimislehega reklaami, telefoni, faksi, interneti, e-posti, televisiooni, raadio ja muude info edastamise kanalite vahendusel.

1.3. KAUGLEPINGU JÕUSTUMINE
Kaugleping loetakse jõustunuks kohe, kui TARBIJA on esitanud interneti, telefoni või muude tehnoloogiliste vahendite kaudu tellimuse ja on saanud MÜÜJALT e-posti teel oma tellimuse kinnituse. Tellimus ja tellimuse kinnitus loetakse kätte saaduks, kui nad on muutunud adresseeritud osapooltele juurdepääsetavateks.

1.4. KAUGLEPINGU TÄITMISE TÄHTAEG
MÜÜJA kohustub täitma kauglepingu tingimusi mitte hiljem, kui 30 päeva jooksul tellimuse saamisest TARBIJALT, kui pooled ei ole kokku leppinud teises tähtajas. Kui MÜÜJA ei saa lepingut täita TARBIJA tellitud kauba puudumise tõttu, on MÜÜJA kohustatud sellest TARBIJAT teavitama. Sellisel juhul võib MÜÜJA pakkuda TARBIJALE samaväärse hinnaga samaväärset kaupa või tagastada tellitud kauba eest makstud raha. Kui TARBIJA tellis mitu toodet ja ettenägematute asjaolude tõttu pole mingit toodet võimalik saata õigeaegselt, võib TARBIJA palvel saata tellitud tooted osade kaupa. Kui TARBIJA soovib tühistada tellimuse, mille eest on tasutud, kuid seda pole veel saadetud, peab TARBIJA pöörduma MÜÜJA poole telefoni või e-posti teel palvega tühistada tellimus ja tagastada raha. Raha tagastatakse maksekaardile, kust makse sooritati.

1.5. TAGASTAMISE ÕIGUS
Vastavalt Eesti Vabariigi Tarbijakaitseseadusele, mille täitmist kontrollib Tarbijakaitseamet, on TARBIJAL õigus lõpetada kaugleping 14 kalendripäeva jooksul ja tagastada ostetud kaup.
Tuletame meelde, et tarbijal on 24 kuu jooksul kauba ostmise kuupäevast seadusjärgne õigus esitada pretensioone kauba mittevastavuse kohta lubatud parameetritele.
TARBIJA ei saa tagastamise õigust kasutada, kui:
 • tellitud kaup ei kuulu tagastamisele tema iseärasuste tõttu (hügieenitarbed, elektrilised pardlid jne), kui kauba pakend on avatud, samuti kui kaup on kiiresti riknev või tema kasutusaeg on möödas;
 • tellitud kaup on heli-, videosalvestus või tarkvara ja TARBIJA on avanud kauba pakendi.
TARBIJA vastutab kauba säilivuse ja kvaliteedi eest tagastamise õiguse kehtivusaja jooksul.

1.6. KAUBA TAGASTAMISE KORD
Kauba tagastamisel tuleb esitada ostu kinnitav dokument. TARBIJA võib tagastada kauglepingu tingimustele vastava kauba 14 kalendripäeva jooksul. Kui TARBIJA soovib tagastada kauba, mis ei vasta kauglepingu tingimustele, peab TARBIJA võtma MÜÜJAGA ühendust telefoni või e-posti teel. MÜÜJA korraldab kauba tagastamise Omniva pakiautomaati või Omniva kullerpostiga sõltuvalt kauba suurusest. TARBIJA peab tagastatava kauba üle andma täielikult komplekteerituna.2. TEAVE INTERNETIPOE elkor.ee KOHTA

2.1. HINNAD
Kõik hinnad INTERNETIPOES on näidatud eurodes koos käibemaksuga. Kauba OSTJALE kättetoimetamise kulud ei sisaldu kauba hinnas.

2.2. KEELED
INTERNETIPOES OSTJATELE on tagatud võimalus esitada tellimus ja sõlmida kaugleping eesti, inglise ja vene keeles.

2.3. TELLIMUSE VORMISTAMINE
OSTJAL on võimalus osta mistahes INTERNETIPOES valitud kaup ja tellida see otse interneti (elkor.ee), telefoni (+372 6346498) või e-posti () teel . Internetis tellimuse vormistamiseks saab OSTJA luua veebilehel kasutajakonto, samuti vormistada tellimus külastajana.

Internetis tellimise kord:

2.3.1. Esimene tellimus
 1. Valige soovitud toode, tutvuge kirjeldusega ja kui antud toode Teile sobib, klõpsake nuppu "Osta";
 2. Näete valitud toodet “ostukorvis”. Teil on järgmised võimalused:
  • muuta kogust. Sisestage vajalik arv lahtrisse „Kogus“;
  • eemaldada “ostukorvist” valesti valitud toode. Klõpsake toote kujutisest vasakul asuval “ristil”;
  • tagasi kaupade valiku juurde. Klõpsake nuppu "Tagasi kaupade valiku juurde";
  • tellida Teie poolt valitud toode (tooted). Klõpsake nuppu “Mine tellimise vormistamise lehele”;
 3. Kui Te soovite luua kasutajakonto. Klõpsake nuppu “Registreeru”. Pärast registreerimisvormi täitmist (*, tähistatud väljad on kohustuslikud), klõpsake nuppu "Jätka";
 4. Valige Teile vajalik kättetoimetamise viis. Pärast valimist klõpsake nuppu "Jätka";
 5. Valige makseviis. Pärast valimist klõpsake nuppu "Jätka";
 6. Teie tellimuse ülevaade ja kinnitamine. Näete üldist teavet oma tellimuse kohta: toote (toodete) nimetust, kogust, käibemaksuta hinda (hindu), eraldi käibemaksu ja kättetoimetamise kulusid. Lahtris "Tasumisele kokku" näidatakse Teie tellimuse lõplikku hinda. Tellimuse muutmiseks on Teil järgmised võimalused:
  • lisada tellimusele kaupa (kaupu). Klõpsake nuppu "Muuda andmeid ostukorvis";
  • muuta maksja aadressi, kohaletoimetamise aadressi, kättetoimetamise või makseviisi klõpsates nuppu "Muuda" vastavas ekraani vasakpoolses väljas.
  Enne ostu vormistamist on Teil võimalus kirjutada tellimuse juurde lühike kommentaar (väli “Kommentaar”). Valitud toote (toodete) tellimiseks klõpsake nuppu "Vormistada tellimus".
 7. Õnnitleme! Te tegite oma esimese tellimuse ja saite samaaegselt INTERNETIPOE registreeritud kasutajaks. Teie registreeringut ja tellimust kinnitavad kirjad saadetakse Teie registreerimisel näidatud e-posti aadressile.
2.3.2. Registreeritud kasutaja
 • Tellimuse vormistamiseks tuleb Teil ennast autoriseerida. Vajutage ekraani paremas ülemises nurgas olevat nuppu „Logi sisse“;
 • Sisestage oma e-posti aadress, parool ja vajutage nuppu „Sisene“;
 • Edasi järgige punkti 2.3.1 alapunktide 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7; juhiseid;
 • Täname ostu eest!

2.4. SÕLMITUD LEPINGUTE SÄILITAMISE TINGIMUSED
MÜÜJA ei säilita lepinguid kaupade ostmise kohta INTERNETIPOEST.

2.5. TEHNILISED VAHENDID SISESTATAVATE ANDMETE AVALDAMISEKS JA KORRIGEERIMISEKS ENNE TELLIMUSE VORMISTAMIST
INTERNETIPOES tellimuse vormistamisel on OSTJAL igas etapis võimalus muuta sisestatavaid andmeid, minnes ühe või mitme sammu võrra tagasi. OSTJA saab parandada kõik pärast tellimuse kinnitust avastatud vead võttes ühendust internetipoe juhatajaga telefonil +372 6346498 või e-posti teel .